توقف تولید پراید؛ صورت مساله ای که پاک می شود
 

 
این روزها، همه جا صحبت از تصمیم گروه خودروسازی سایپا، مبنی بر توقف تولید پراید به گوش می رسد. در حالی که خودروسازان بزرگ کشور، هنوز جایگزین مناسب این خودرو ارزان قیمت را به بازار معرفی نکرده اند. همین امر سبب تزریق موجی از نگرانی درجامعه شده است.  
بر اساس دسته بندی صورت گرفته از دهک های اقتصادی در سال 95، اگر درآمد کل افراد یک خانوار کمتر از یک میلیون و پانصد هزار تومان باشد، آن خانوار در دهک یک اقتصادی قرار می گیرند و جز ده درصد فقیرترین خانواده های جامعه هستند. کشور ایران بیش از 13 میلیون فرد مشمول قانون کار دارد. که بسیاری از این افراد، سرپرست و تنها فرد شاغل خانواده خود هستند. بر اساس مصوبه ۲۵ اسفند شورای عالی کار، حقوق 930 هزار تومانی برای مشمولان وزارت کار تصویب شده است. یک حساب سرانگشتی از اعداد و ارقام گفته شده حکایت از چشم گیر بودن شمار افرادی دارد، که در دهک اول اقتصادی و به معنای روشن تر در پائین ترین دهک اقتصادی قرار می گیرند. اگر مجموع درآمد یک خانوار ایرانی در یک سال را  با درآمد وزارت کار حساب کنیم، چیزی کمتر از 12 میلیون تومان خواهد شد. این موضوع بدان معناست که درآمد شمار زیادی از خانواده های ایرانی تنها کفاف تامین هزینه های خوراک و مسکنی کوچک را می دهد. با تمام این اوصاف؛ آیا امکان انکار نیازهایی چون داشتن وسیله نقلیه شخصی برای یک خانواده با وجود هزینه های زیاد حمل و نقل، در کشوری که شمار زیادی از افراد به عنوان مهاجر در کلان شهرها زندگی می کنند، قابل انکار است؟  
پیش از این، طبقه پائین جامعه، با مبلغی بین 21 تا 23 میلیون تومان قادر به فراهم آوردن خودرو شخصی بود. این روزها در حالی خبر از توقف تولید ارزان ترین خودرو موجود در کشور، یا همان پراید به گوش می رسد که هنوز جایگزین مناسبی برای آن از سوی گروه های خودروسازی معرفی نشده است. از جمله دلایل ذکر شده برای توقف تولید پراید، کیفیت آن است. اما آیا توقف تولید محصولی که تنها چشم امید بسیاری از خانواده های ایرانی برای مالکیت خودرو است، پاک کردن صورت مساله محسوب نمی شود؟ توقف تولید پراید، شاید تنها نادیده گرفتن نیازهای بخش اعظم جامعه ای باشد که تنها گزینه برای گذران اوقات فراغت برایشان، رفتن به پارکی در چند کیلومتری منزل با وسیله شخصی شان است. از سوی دیگر؛ این روز ها زندگی بسیاری از مردم چنان وابسته به پراید است، که رویای بسیاری از جوانان، جمع آوری مبلغی برای خرید اقساطی این خودرو است تا بتوانند از طریق رانندگی با آن، امرار معاش کنند.
تنها بازخورد چنین عمل شتاب زده ای، رشد میزان نارضایتی عمومی و درنتیجه افزایش احساس بی تعهدی اجتماعی است که در بلند مدت نتایج غیرقابل جبرانی را برای آینده ایران اسلامی در بر خواهد داشت.  در ماه های اخیر، انتقادات بسیاری در خصوص آن که خودرو پراید متعلق به قشر پائین جامعه نامیده شده، صورت گرفته است. اما کافی است برای دقیقه ای به یکی از خیابان های اصلی شهرخود مراجعه کنیم، آن زمان متوجه خیل عظیم استفاده کنندگان از این خودرو خواهیم شد. استفاده از پراید در قشر پائین ،آن قدر همه گیر شده است که تبدیل به یک نقطه اشتراک برای آحاد جامعه گردیده است. در چنین شرایطی از مسئولان خودروسازی کشور انتظار می رود، که تولیداتشان در راستای برآورده ساختن نیازهای اکثریت جامعه باشد.
زینت نوفر
pegah.nofar@gmail.com

 
http://tafahomnews.com/?News_Id=45640